Gold House Slovensko s.r.o., Michalská 9, 811 01 Bratislava

GoldHouse - Montované drevodomy na kľúč

Rekuperácia


Rekuperácia predstavuje zariadenie určené pre vetranie s minimálnym únikom tepla. Tento systém pracuje na základe výmenníka tepla, ktorý tým, že z odvádzaného vzduchu odoberá teplo prípadne ho v sebe akumuluje a odovzdáva ho do čerstvého vzduchu privádzaného z vonkajšieho prostredia do interiéru, minimalizuje tepelné straty, ktoré by vznikali pri potrebe privádzaný čerstvý vzduch ohrievať na požadovanú teplotu. Nevzniká teda efekt prudkého ochladenia v interiéri ako v prípade bežného vetrania oknami.
Rekuperácia zdarma

VŠEOBECNÉ VÝHODY REKUPERÁCIE
Rekuperácia naviac pracuje aj v letnom období rovnako účinne a v spojení so zemným kolektorom zabezpečuje prívod chladného vzduchu o teplote cca +12 ° C čo znamená, že jeden ventilátor so spotrebou cca 3 W elektriny nám môže klimatizovať aj celý dom takmer zadarmo. Systém je naviac vybavený špeciálnou účinnou filtráciou, ktorá dokážu zachytiť prach, nečistoty a peľ, ktoré by do interiéru mohli vniknúť oknami, preto je hlavne vhodný pre alergikov.

MODERNÉ REKUPERAČNÉ JEDNOTKY
V spoločnosti Gold House Slovakia s.r.o. sa snažíme ísť s dobou pri realizácii nízko-energetických montovaných domov na kľúč. Z toho dôvodu inštalujeme do domov na kľúč najnovší model rekuperačných jednotiek v prevedení SINGLE ROOM systém.

DIZAJN REKUPERAČNEJ JEDNOTKY
Ventilátor sa skladá z teleskopického vzduchového potrubia s nastaviteľnou dĺžkou, ventilačnou jednotkou, montážnou doskou a vonkajším vetracím odsávačom (digestorom).
Vnútorná časť potrubia sa skladá z dvoch filtrov a keramického akumulátora energie (regenerátora).
Rekuperácia zdarma

Mriežka
Moderné mriežky ventilačných systémov sú dizajnované v dnešnej dobe tak, aby zapadli do akéhokoľvek interiéru. Väčšina ventilačných jednotiek je vybavených automatickými žalúziami. Vnútorné lemovanie mriežky je opatrené izolačnou vrstvou pre utlmenie zvuku.
Keramický energetický akumulátor
Vysokokvalitný keramický energetický akumulátor s regeneračnou účinnosťou až 90 % sa používa pre teplý odpadový vzduch. Vďaka svojej bunkovej štruktúre, jedinečný energetický akumulátor má väčšiu kontaktnú plochu, teplovzdušné izolovanie a akumulačné vlastnosti. Keramický akumulátor energie ma špeciálnu anti-bakteriálnu úpravu, aby sa zabránilo vytváraniu baktérií vo vnútri. Antibakteriálna vrstva je dimenzovaná na 10 rokov prevádzky. Vnútorná stena akumulátora je lemovaná tepelnoizolačným materiálom, ktorý zabezpečuje tesnenie.

Montážna doska
Pre uľahčenie obsluhy ventilátora je rekuperácia vybavená montážnou doskou, filtrom a akumulátorom. Ventilačný jednotka je pripevnená k montážnej doske pomocou špeciálnych magnetov a kontaktných zásuvok.

Reverzný ventilátor
Vzduch je nasávaný alebo odsávaný reverzibilným axiálnym ventilátorom s EC motorom (EC – elektronický komutovaný). EC ventilátory sa vyznačujú nízkou spotrebou energie. Ventilátor je napájaný bezpečným napätím 12 V. Motor má integrovanú ochranu proti prehriatiu a guličkové ložiská pre dlhú životnosť.

Filtre
K čisteniu prívodového a odvodového toku vzduchu sa používajú filtre. Filtre zabezpečujú čistenie vzduchu od prachových nečistôt a hmyzu. Ich ďalšou úlohou je zabrániť znečisteniu ventilátora. Filtre sa môžu čistiť vysávačom alebo prepláchnutím vodou bez rizika straty antibakteriálnych účinkov.

Vonkajší ventilačný odsávač
Špeciálne navrhnutý vonkajší kryt umožňuje odstraňovanie prúdu vzduchu extraktu a kondenzátu, ktorý je generovaný vo vonkajšom ventilačnom odsávači.
Okrem toho, že vonkajší ventilačný odsávač zabraňuje vnikaniu vody a cudzích predmetov do ventilátora. Z vnútra je pokrytý izolačným materiálom, ktorý absorbuje prenikaniu hluku z ulice do miestnosti cez ventilátor a zároveň zabraňuje kondenzáciu. Vonkajší kryt je vyrobený z polymérového hliníkového vlákna.

Napájací kábel
Rekuperácia môže byť napájaná prostredníctvom zastrčeného káblu v zásuvke rozvodov elektrickej sieti. V prípade, že sa používa viacero jednotiek je vhodné ich zapojiť do rovnakej siete, pričom napájacie káble môžu byť priamo integrované do tejto siete.

VENTILAČNÝ SYSTÉM ZALOŽENÝ NA REKUPERAČNÝCH JEDNOTKÁCH
Single room systém predstavuje inštaláciu ventilátorov v miestnostiach, kde jedna rekuperačná jednotka je namontovaná v každej izbe.
Rekuperácia zdarma


Pri výbere ktoréhokoľvek rodinného domu dostanete niektoré položky z nadštandardu


ZDARMA ako BONUSGoldHouse Nízkoenergetické rodinné domy na klúč
Napíšte nám Zavolajte nám

Domy na kľúč
stabilné a nemenné ceny

GARANTUJEME vopred dohodnutú cenu
Domu na kľúč

Zmluvy bez akýchkoľvek doložiek o navyšovaní ceny domu pri raste cien stavebných materiálov. Vyberte si svoj vysnívaný dom z našej bezkonkurenčnej ponuky bez skrytých poplatkov.

Pozrieť ponuku domov